Aktualności

Spotkanie autorskie z pisarzem dla dzieci Marcinem Brykczyńskim

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek 13 maja 2016 roku naszą placówkę odwiedził Marcin Brykczyński, pisarz i tłumacz książek dla dzieci. Oprócz wydań książkowych, wiele jego tekstów było drukowanych w ilustrowanych pismach dla dzieci i rodziców, a także w podręcznikach szkolnych. Wcześniej pisał scenariusze reklam telewizyjnych i radiowych. Za swoją działalność otrzymał wiele nagród m.in. Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY, Fundacji Świat Dziecka. Jego książki "Biały niedźwiedż" i "Czarna krowa" zostały wpisane na Honorową Listę IBBY.

Na spotkanie przybył także wójt naszej gminy Adam Sulewski, który w asyście dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sebastiana Zdanowicza wręczył nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy laureatom Konkursu na największą liczbę przeczytanych książek w 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej.

W kategorii dzieci i mlodzież do 18 lat nagrody otrzymali:

I miejsce      - Paulina Wieczorek (Szkoła Podstawowa w Stanisławowie)    

II miejsce     - Daniel Ołdak  (Gimnazjum w Stanisławowie)

w kategorii dorośli:

I miejsce     - Małgorzata Brykczyńska

II miejsce    - Krystyna Ziętek

III miejsce   - Wanda Zdanowicz

Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, iż uczniowie klas I-III zgromadzeni na sali wezmą przykład z tych osób, co przełoży sią na wzrost czytelnictwa w naszej gminie.

Po uroczystym wstępie głos zabrał nasz gość Marcin Brykczyński, który opowiedział o swoim dorobku literackiem, pracy zawodowej i życiu osobistym. Wyjaśnił dzieciom, skąd czerpał pomysły do pisania utworów, w jakim wieku zaczął pisać wiersze, kiedy wydał pierwszą książkę. Omówił długi proces powstawania książki -  od pomysłu do jej wydania. Przeczytał zebranym niektóre utwory, wyjaśniając kulisy ich tworzenia. Uczniowie żywo reagowali na jego słowa, zadawali dużo różnych pytań, na które autor chętnie odpowiadał.

W podziękowaniu za fantastyczne przeżycia, najaktywniejsza czytelniczka Paulinka Wieczorek wręczyła okolicznościową kartkę, a kierownik biblioteki książkę o Stanisławowie.

Na zakończenie spotkania chętni mogli nabyć książkę i uzyskać autograf z dedykacją.

Spotkanie

 

 


Gminna Biblioteka Publiczna w Stanisławowie, 2013