Eliminacje gminne konkursu "Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza"

Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. W bieżącym roku obchodzimy kilka ważnych rocznic związanych z osobą tego wielkiego pisarza: 170 rocznicę urodzin i 100 rocznicę śmierci oraz 120 rocznicę pierwszego wydania "Ouo vadis". Aby uczcić te ważne wydarzenia Gminna Biblioteka Publiczna w Stanisławowie ogłosiła konkurs wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Stanisławów. W dniu 10 czerwca br. zostały przeprowadzone eliminacje gminne tego konkursu.

W kategorii szkół podstawowych

I miejsce zajęła dużyna ze Szkoły Podstawowej w Ładzyniu

II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie

III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej Pustelniku

W kategorii gimnazjum

I miejsce wywalczyła Izabela Kowalska (Pustelnik)

II miejsce - Olga Szczęsna (Stanisławów)

III miejsce - Filip Szczepański (Pustelnik)

IV miejsce - Weronika Cudna (Stanisławów)

V miejsce - Milena Jackiewicz (Stanisławów)

VI miejsce - Ewelina Popławska (Pustelnik)

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Karolina Wieczorek - instruktor ds. bibliotek w powiecie mińskim, Helena Dobosiewicz - polonistka, Sebastian Zdanowicz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie.