Aktualności

Eliminacja gminne Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. M. Chełmońskiej- Szczepankowskiej

4 listopada 2016 to kolejne święto literatury w naszej gminie. Gminna Biblioteka Publiczna po raz kolejny przeprowadziła eliminacje gminne Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Michaliny Chełmońskiej- Szczepankowskiej. Piętnastu uczniów ze szkół podstawowych (6 z Ładzynia, 6 ze Stanisławowa, 3 z Pustelnika) oraz trzech z gimnazjum ( 2 ze Stanisławowa i 1 z Pustelnika) stanęło do rywalizacji na słowa. Każdy z nich próbował najpiękniej wyrecytować wiersz autorstwa Michaliny Chełmońskiej- Szczepankowskiej. Zajęcie pierwszego miejsca uprawniało do udziału w eliminacjach powiatowych i równocześnie finałowych w dniu 18 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie.

Po wysłuchaniu recytatorów jury: Karolina Wieczorek – instruktor ds. bibliotek w powiecie mińskim i Łukasz Wojakowski – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zdecydowało, iż naszą gminę reprezentować będą: Sylwia Ciszkowska (kl. I-III) i Olga Kamińska (kl. IV-VI) ze Szkoły Podstawowej w Ładzyniu oraz Zuzanna Stępień z Gimnazjum w Stanisławowie.

                                 Życzymy powodzenia!

Serdeczne gratujacje dla Zuzi Stępień, która podczas eliminacji powiatowych w Gminnym Ośrodku Kultury w dniu 18 listopada zajęła pierwsze miejsce wśród uczniów gimnazjum oraz dla Pani Marzanny Zagórskiej.

 


Gminna Biblioteka Publiczna w Stanisławowie, 2013