Realizacja dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Gminna Biblioteka Publiczna w Stanisławowie jest beneficjentem wieloletniego programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Program realizowany jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnitwa na lata 2014- 2020. Jego celem jest stwarzanie warunków do wzrostu czytelnictwa w Polsce.

W ramach dotacji zakupilśmy 303 książki za 7 tysięcy złotych ( w tym dla GBP w Stanisławowie 142 książki, dla Filii w Ładzyniu - 44 oraz 117 dla Filii w Pustelniku). Zakup "Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Zgodnie z wytycznymi zawartymi w umowie i propozycjami uzyskanymi od mieszkanców, uzupełniliśmy nasze zbiory o nowości książkowe z dziedziny literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także literatury popularnonaukowej. Zapraszamy do korzystania z oferty bibliotek.

BN-logo  NPRC-logo

logo mkidn