Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniach 23 i 30 listopada oraz 1 grudnia 2016 roku naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie czterech klas zerowych i dwóch pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie. Powodem wizyty był Światowy Dzień Misia. Dzieci wysłuchały opowieści o tym, jak powstała ulubiona, pluszowa przytulanka, a następnie obejrzały różne książki o przygodach misia. Wszystko zaczęło się od "Kubusia Puchatka" napisanego przez angielskiego pisarza A. A. Milne w 1926 roku. Maluchy najbardziej znają Kubusia z filmów Disney`a. Szczególną uwagę zwrócono na utwory Cz. Janczarskiego. Po tym wprowadzeniu dzieci aktywnie uczestniczyły w róznych zabawach i konkursach. W nagrodę otrzymywały żelki lub cukierki. Stosownie do czytanego tekstu, wykonywały określone czynności np. przeniesienie misia przez rzekę (po linie), nakarmienie przyjaciół Kubusia, doczepienie ogona osiołkowi.

Ponadto w dniu 29 listopada dzieci z przedszkoli w Ładzyniu i Stanisławowie, a takze namłodsi uczniowie z obydwu szkół obejrzały spektakl "Perypetie Pluszowego Misia" w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego Arlekin.