Ferie z bajką

Ferie to czas odpoczynku dla uczniów. Wielu z nich wyjechało do swoich rodzin, w góry czy inne atrakcyjne miejsca. Dla tych, którzy pozostali w domach Gminna Biblioteka Publiczna w Stanisławowie przygotowała bogatą ofertę spędzenia wolnego czasu. Już pierwszego dnia ferii przez 2 godziny gościła uczestników zimowiska zorganizowanego przez GOK, którzy uczestniczyli w różnych grach i konkursach związanych z bohaterami literackimi.

Drugiego dnia bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Gminnago Przedszkola i inne dzieci wraz opiekunami. Na podstawie książki "Ciekawski George w bibliotece" kierownik biblioteki omówiła zasady panujące w prowadzącej przez nią placówce, sposoby korzystania z jej zbiorów, zprezentowała najciekawsze książki. W czasie spotkania przybyło 2 czytelników, więc dzieci miały możliwość obserwowania wypożyczania książek przy użyciu kart bibliotecznych.

Trzeciego dnia dwugodzinne zajęcia dla uczestników zimowiska poprowadziła bibliotekarka pracująca w filiach bibliotecznych. Dzieci dzielnie odgadywały tytuły czytanych utworów oraz ich autorów, a nastepnie uczestniczyły w zabawach ruchowych.

W ostanim tygodniu ferii - w środę uczestnicy zimowiska wysłuchali prelekcji na temat historii biblioteki, obejrzeli najciekawsze pamiątki z jej działalności, najstarsze  i najciekawsze książki, autografy pisarzy goszczących w naszej bibliotece itp. Potem w grupach rozwiązywali różne krzyżówki i zagadki związane z literaturą, układali rozsypanki wyrazowe z tytułami książek dla dzieci. Po obiedzie wspólnie z przedszkolakami z miejscowego przedszkola i innymi dziećmi przybyłymi wraz z rodzicami, obejrzały przedstawienie "Witajcie w naszej bajce" w wykonaniu teatru Edu-Artis, propagujące czytanie książek. Po zakończeniu spektaklu (po usunięciu ławek) dzieci zostały zaproszone przez aktorów do współnej zabawy. Były tańce "pirackie", "pociąg","z miotłą Baby Jagi" i inne konkursy. Myślę, że każdy znalazł coś dla siebie. Bardzo żałujemy, że przed południem zmieniła się pogoda i nie przybyły dzieci z prywatnego przedszkola.

W dniu 23 lutego br. do biblioteki przybyły dzieci z Gminnego Przedszkola i świetlicy szkolnej, które wysłuchały opowieści o "brzydkim kaczątku" i jego autorze H.Ch.Andersenie. Z powodzeniem rozpoznawały tytuły czytanych przez bibliotekarkę bajek.