40 Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

Gminna Biblioteka Publiczna w Stanisławowie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w 40 Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka". Dzieci z klas I-III mają za zadanie przygotować jeden wiersz lub fragment prozy o dowolnej tematyce. Czas trwania prezentacji wynosi 1,5 minuty. Uczniowie Klas IV-VI i gimnazjów - dwa utwory (dwa wiersze lub jeden wiersz i jeden fragment prozy). Łączny czas twania prezentacji nie może przekroczyć 3 minuty. Prosimy o wybieranie  utworów o cenionej wartośći literackiej, które zostały opublikowane w formie książkowej lub czasopismach literackich oraz o unikanie prezentacji wierszy zamieszczonych w podręcznikach.

Eliminacje gminne konkursu odbedą się w dniu 30 marca 2017 roku o godzinie 10.00 w lokalu GBP w Stanisławowie.

Eliminacje powiatowe - 10 kwietnia 2017roku o godzinie 10.00 w MDK w Mińsku Mazowieckim.

Prosimy szkoły o przeprowadzenie eliminacji szkolnych i wybranie po 2 recytatorów w każdej grupie wiekowej oraz dostarczenie zgłoszeń do biblioteki do 27 marca br.