Spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe.

"Nie starzeje sie ten kto umie cieszyć się życiem" - to tytuł spotkania autorskiego z Pania Jolantą Szwalbe w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanisławowie w dniu 24 maja 2017 roku.

Pani Jolanta Szwalbe jest łodzianką, autorką inspirujących antologii i cytatów sławnych ludzi. W 2008 roku otworzyła własne wydawnictwo im. Benjamina Franklina. Jego nakladem wydała 6 zbiorów: "Myśl i działaj dla przyszłości", "Złap na zawsze wiatr w żagle", "Wyrusz w drogę", "Sekrety istnienia", "Sto i wiecej lat w aktywności", "Szczyty i przepaście" mające inspirować do aktywności, dawać radość, dobrą energię, nadzieję, że można przezwyciężyć najgorsze sytuacje w życiu.

Podczas spotkania autorka namawiała do aktywnosci w każdym wieku, do rozwijania swoich pasji, do pozytywnego nastawienia do życia i wiary we własne możliwości. Swoje wypowiedzi popierała cytowanymi z pamięci sentencjami wielu sławnych ludzi np. R. Tagore, J. Twardowskiego H. Ordonówny, Kartezjusza, Św. Augustyna, H. Keller, U. Leduchowskiej, W. Hugo, M. Aurelisza. Wstając z łóżka rano, powinniśmy cieszyć się z kolejnego dnia, przecież nie będziemy nigdy już młodsi. Nie nalezy oglądać się w przeszłość, ale patrzeć w przyszłość z uśmiechem i radością.

Po prelekcji można było zakupić promowane książki wraz z dedykacją autorki. Dziękując za optymistyczne spotkanie Przewodnicząca Rady Gminy Stanisławów Pani Elżbieta Król i kierownik biblioteki wręczyły gościowi kwiaty i "Rocznik Stanisławowski" zawierający artykuł o historii GBP w Stanisławowie.