Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego

Juz po raz piąty Gminna Biblioteka Publiczna w Stanisławowie włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Inauguracji tego wydarzenia dokonała Pani Marta Kowalczyk dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz Pani Jadwiga Będkowska sekretarz Urzędu Gminy. Akt I  sceny od 1 do 24 "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego z podziałem na role przeczytali: Pan Wojciech Olesiewicz (Czepiec), Pan Leonard Zdanowicz (dziennikarz), Pani Bożena Woś (Zosia), Pani Marta Kowalczyk (Haneczka), Pani Helena Dobosiewicz (Klimina), Pan Marcin Rokicki ( Kasper), Pan Tomasz Gańko (Jasiek), Pan Marek Kaim (ksiądz), Pani Anna Słowik (panna młoda), Pan Dariusz Kraszewski (pan młody), Pan Wojciech Witczak ( poeta), Pani Jadwiga Krajewska-Witczak ( Maryna), Pan Bernard Turkowicz (Zyd), Pani Marzanna Zagórska (Rachel), Pan Wiesław Szponar (gospodarz). Po krótkiej przerwie i zmianie dekoracji, młodzież z Koła Teatralnego przy GOK przedstawiła końcowy fragment dramatu. W rolę głównych bohaterów wcielili się: Piotr Gajcy (Wernyhora), Patrycja Gajcy (gospodyni), Małgorzata Nowicka (chochoł), Izabela Siporska (Jasiek), Marcin Stępień (gospodarz).

Serdecznie dziękujemy osobom czytajacym, młodym aktorom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tej akcji.