Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - zaproszenie po nowości wydawnicze.

Szanowni Mieszkancy!

Zapraszamy po nowości wydawnicze do Gminnej Biblioteki Publicznej w Stanisławowie i Filii Biliotecznych w Ładzyniu i Pustelniku. Poza środkami finansowymi otrzymanymi od lokalnego samorządu, otrzymaliśmy dotację z Biblioteki Narodowej w wysokości 7 tyś. zł., za którą zakupiliśmy 168 książek dla GBP w Stanisławowie, 70 książek dla filii w Ładzyniu, 71 dla filii w Pustelniku. Zakup zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zadaniem Programu BN Zakup nowości wydawniczych do bibliotek jest wzmocnienie bibliotek publicznych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwości systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

Program jest elementem polityki bibliotecznej resortu kultury w zakresie kształtowania ksiegozbiorów bibliotek oraz wsparcia samorządów w finansowaniu zakupów nowości dla tych instytucji, a jednocześnie zmotywowania ich do systematycznego dbania o biblioteki samorządowe, ponoszenia kosztów związanych ze wzbogacaniem ich zasobów zgodnie z potrzebami środowiskowymi i standardami w tym zakresie.