Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek 15 maja 2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Stanisławowie i filia w Pustelniku zorganizowała spotkania autorskie z Pawłem Beręsewiczem dla uczniów klas trzecich, czwartych i piątych. To ważne wydarzenie w Stanisławowie zaszczycił swoją obecnością także V-ce Wójt Gminy Stanisławów Władysław Sędzielski, który nagrodził dyplomami i książkami najaktywniejszych czyteników w naszej bibliotece w 2017 roku. W tym Konkursie w kategorii dorosłych kolejne miejsca zajęły Wanda Zdanowicz, Maria Rek oraz Anna Kuś. W kategorii dzieci do lat 18 najaktywniejsze były Lena Szulawska, Kornelia Olesiewicz i Marta Rokicka.

Następnie głos zabrał główny bohater naszego spotkania Paweł Beręsewicz, jak później dzieci opowiadały w swoich domach, pisarz z krwi i kości. Twórczość autora była wielokrotnie nagradzana. Poza pisaniem własnych tekstów dla młodych czytelnków Pan Paweł zajmuje się także tłumaczeniem innych utworów. Przez pewien czas pracował jako nauczyciel języka angielskiego w liceum, a następnie przystąpił do  tworzenia słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. Na początku autor sprawdził u uczniów znajomość języka angielskiego. Potem skupił się na promocji czytelnictwa. Poruszał tematy mody, sportu, kryminałów, pieniędzy, wojny wspomagając się swoimi utworami. Opowiadał żywo i barwnie o bohaterach swoich książek, nie zdradzając jednak zakończenia ich przygód, co znacznie wzbudziło zaciekawienie słuchaczy. Po spotkaniu w naszej bibliotece oraz bibliotece szkolnej bardzo wzrosło zainteresowanie uczniów tymi publikacjami. Dzieci bardzo chętnie włączały się do dyskusji podczas wyimagowanej herbatki. Myślę, że to wydarzenie na długo zapadnie w ich pamięci i przyczyni się do wzrostu czytenictwa.

Spotkanie z pisarzem było dodatkową nagrodą również dla dzieci z Ładzynia, które 14 maja uczestniczyły w Konkursie Recytatorskim im. K. Makuszyńskiego i otrzymały książki Pawła Beręsewicza - miały możliwość osobistego uzyskania specjalnej dedykacji autora.