Czytajmy dzieciom.

Czytanie książek pomaga rozwijać język i słownictwo, pobudza dzieciecą wyobraźnię, pozwala zrozumieć świat. Pomaga odegnać nudę i dostarcza rozrywki. W dniu 7 czerwca 2018 roku w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w naszej bibliotece gościliśmy dzieci z Gminnego Przedszkola w Stanisławowie. Celem tej akcji jest czytanie najmłodszym. Do czytania wybraliśmy książeczkę "Cukierkowa wróżka i niezdrowa dieta", a także kilka wierszyków o zdrowym odżywianiu. Dzieci chętnie rozwiązywały różne zagadki, rozdzielały warzywa od owoców. W nagrodę otrzymały książeczki harmonijki ufundowane przez bibliotekę. Na zakończenie obejrzały ciekawsze publikacje z literatury dla najmłodszych zakupione w ostatnim czasie.