Świąteczne spotkanie Pani Wójt z młodymi czytelnikami

Magia świąt udzieliła się również czytelnikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Stanisławowie. Na zaproszenie kierownik Wiesławy Czapskiej w dniu 5 grudnia 2018 roku w bibliotece gościła nowo wybrana Wójt naszej gminy Pani Kinga Sosińska oraz uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie wraz z nauczycielami. Po krótkim powitaniu i złożeniu gratulacji dla szacownego gościa w imieniu wszystkich czytelników Biblioteki Publicznej i Szkoły Podstawowej kierownik biblioteki poprosiła Panią Wójt o przeczytanie książeczki „Opowieść wigilijna” Marii Derwich opowiadającej o wielkiej przemianie podczas świąt, wielkiego skąpca -  w dobrego i wrażliwego człowieka. Zgodnie z tradycją dzieci odwdzięczyły się zaśpiewaniem dwóch pięknych kolęd.

Następnie prowadząca spotkanie zapoznała uczniów ze zwyczajami i tradycjami związanymi z Bożym Narodzeniem w wybranych krajach (Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Niemcy, Szwecja, Ukraina).

Na zakończenie pojawił się nasz polski Święty Mikołaj, który obdarował zebranych słodkimi mikołajkami. W podziękowaniu kierownik biblioteki odczytała okolicznościowy wiersz Doroty Gellner „Prezent dla Mikołaja” i wręczyła skromny upominek również Mikołajowi.

Spotkanie odbyło się w świątecznej atmosferze, pełnej najpiękniejszych życzeń.