Zaproszenie na spektakl "Prastara Książnica - skarb i tajemnica ... bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi"

Gminna Biblioteka Publiczna w Stanisławowie zaprasza dzieci na spektakl

pt. "Prastara Książnica - skarb i tajemnica ...bo mądrość tkwi nie tylko w  WiFi" w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska"

w dniu 17 maja 2019 roku o godzinie 9.00 w sali audiowizualnej

"W dzisiejszym świecie często mawia się, że internet to skarbnica wiedzy. Bez trudu i większego wysiłku znajdziemy tam odpowiedzi na nurtujace nas pytania. Czy to oznacza, że biblioteki pustoszeją? Książki i papierowe encyklopedie nie są już nam potrzebne? Nic bardziej mylnego!

Piratka Kira to odkrywca. Swoją ogromną ciekawość świata przejawia podróżując. W telefonie ustala plan wycieczek i z determinacją płynie na swoim statku do celu. Pewnego dnia dociera do zaginionej wyspy, na której podobno ukryty jest skarb. kiedy szczęśliwa próbuje otworzyc swoją internetową mapę skarbu, okazuje się, że na wyspie nie ma ... WiFi!!? Co teraz zrobić i jak sobie poradzić? Jak rozpalić ognisko? Jak rozbić obóz? Na te pytania dotąd odpowiadał internet. Teraz musi radzić sobie sama. Dziewczynka wkrótce spotyka tygrysa - mieszkańca wyspy. Nowy znajomy z pewnością postara się pomóc, zna wyspę, jak nikt! Ponadto okazuje się, że może zaprowadzić Kirę do Starszego Wyspy - Szamana, który podobno jest najmądrzejszym człowiekiem na całej planecie. Wizyta u Szamana będzie dla dziewczynki kolejnym zaskoczeniem, bowiem Starszy Wyspy przekaże jej pewien rebus. który będzie musiała rozwiązać wraz z dziećmi. Na papirusie widnieje napis Książnica. Cóż to jest? Co to za miejsce? Zobaczycie sami."