Tydzień Bibliotek 2020

Tydzień Bibliotek to ogólnopolskie świeto czytelnicze, zainicjowane w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Rozpoczyna się zawsze 8 maja w Dniu Bibliotekarza. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek - Zasmakuj w bibliotece- wymyślił Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochyni. A dlaczego takie hasło?Jak wyjaśnia autor: Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa, obchody Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek będą wyglądały zupełnie inaczej. Niestety ze względów bezpieczeństwa nie możemy zorganizować zaplanowanych dwóch spotkań autorskich i teatrzyku w lokalu biblioteki, dlatego proponujemy literaturę i konkursy w Internecie. Na poczatek proponujemy przygotowane "Literackie degustacje" czyli smaczne okładki i wypieczone treści. Są to propozycje książek dla wszystkich czytelników.