Konkurs Recytatorski poezji Juliana Tuwima i Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2013 rokiem Juliana Tuwima. W tym roku przydada sześćdziesiąta rocznica śmierci tego poety oraz minęło sto lat od jego poetyckiego debiutu - opublikowania wiersza  "Prośba" w 6 numerze Kuriera Warszawskiego. Natomiast we wrześniu minęła sto dwudziesta ósma rocznica urodzin oraz w marcu sześćdziesiąta rocznica śmierci Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej - poetki związanej z Mińskiem Mazowieckim. Aby uczcić te dwie osoby zasłużone dla literatury polskiej oraz zapoznać młodzież z ich dorobkiem literackim, Gminna Biblioteka Publiczna w Stanisławowie zorganizowała Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Gościem specjalnym eliminacji gminnych w dniu 13 listopada 2013  roku był wnuk poetki Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowkiej - Piotr Szczepankowski-Chełmoński, który zapoznał zebranych z życiem i twórczością swojej babci oraz wspólnie z polonistką Heleną Dobosiewicz i Elżbietą Król -  Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury oceniał recytację wierszy.  Konkurs zaszczycili swoją obecnością także: Wójt Wojciech Witczak, Karolina Wieczorek - Instruktor d/s bibliotek w powiecie mińskim i Wanda Zdanowicz - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stanisławoie. Do rywalizacji przystąpiło 38 recytatorów z terenu naszej gminy.

W kategorii uczniowie klas I - III szkół podstawowych

I miejsce zajęła Aleksandra Kobrzak - Szkoła Podstawowa w Pustelnku

II miejsce - Olga Kamińska - Szkoła Podstawowa w Ładzyniu

III miejsce - Karolina Ostrowska - Szkoła Podstawowa w Pustelniku

W kategorii uczniowie klas IV - VI

I miejsce wywalczyła Zuzanna Stępień - Szkoła Postawowa w Stanisławowie

II miejsce - Urszula Bąkowska - Szkoła Podstawowa w Pustelniku

III miejsce - Weronika Grabska - Szkoła Podstawowa w Stanisławowie

III miejsce - Agata Ostrowska - Szkoła Podstawowa w Ładzyniu

W kategorii uczniowie gimnazjum

I miejsce Komisja przyznała Anecie Michalec z Gimnazjum w Stanisławowie

II miejsce Aleksandrze Kopacz z Gimnazjum w Stanisławowie

III miejsce Natalii Jankowskiej także z Gimnazjum w Stanisławowie.

Serdecznie gratulujemy recytatorom i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Piotra Szczepankowskiego-Chełmońskiego oraz pamiątkowe dyplomy i długopisy zakupione przez bibliotekę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć .