Barbara Kosmowska w bibliotece.

W dniu 22 maja 2014 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanisławowie i jej Filii w Pustelniku gościła Barbara Kosmowska - autorka powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gimnazjum , którzy z zaciekawieniem wysłuchali informacji z życia prywatnego              i zawodowego pisarki. Barbara Kosmowska jest osobą otwartą, pełną ciepła, optymizmu i poczucia humoru. W swoich utworach porusza sprawy bardzo ważne dla młodego pokolenia. Są to najczęściej trudne tematy, które dotykają nas w codziennym życiu. W książce "Samotni.pl" zwraca uwagę na dramaty rodzin, a szczególnie dzieci, gdy rodzice wyjeżdzają za granicę w poszukiwaniu pracy. Uczula młodych ludzi na pułapki czyhające w internecie. Alkoholizm, uzależnienie od czegokolwiek, prowadzi do zguby i samych kłopotów. W książce "Dziewczynka z parku"  mowi o śmierci i stracie najbliższych, w sposób prosty, a jednocześnie pełen szacunku dla swoich bohaterów i czytelników. W kolejnym utworze "Niechciana" porusza problem wczesnej młodocianej ciąży. Mówi o tym, jak niełatwo jest być wrażliwą nastolatką w dzisiejszym świecie. Trochę weselsza w swej wymowie jest powieść "Buba". Jej główna bohaterka jest postacią bardzo pozytywną, mimo poważnych kłopotów, jakie spadają na jej nastoletnią głowę. Z opresji wychodzi zawsze        z twarzą.

Zaciekawiona tymi tematami młodzież, zadawała pisarce wiele pytań, na które uzyskiwała szczere odpowiedzi.

Na zakończenie spotkania najaktywniejsze czytelniczki z 2013 roku (Dorota i Ania) podziękowały autorce - wręczając kwiaty. Potem istniała możliwość nabycia książki i uzyskania autografu. Część uczniów skorzystała ze zbiorów biblioteki i wypożyczyła interesujęce ich powieści.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie Wirtualnego Stanisławowa.